dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 6 - 18.7.2013

Dnes jsme byli na koupališti v Dačicích. Je zde spoustu skluzavek a tobogán. Kromě nich nabízí dačické koupaliště i divokou řeku, plavecký bazén a další atrakce. Bohužel tu není moc stínu, protože zasazené stromky kolem bazénu ještě nevyrostly. Slunce dost pražilo a tak byla chladnější voda v bazénu vítaným osvěžením. Místní bufet nabízel dostatek občerstvení k ukojení hladu.

V minulých letech měli vedoucí a vlastně celý personál tábora svou vlastní hru, které se děti neúčastní. Většinou o ní ani nevědí. Pokud jste někdy v minulých letech prohlíželi fotky z tábora, všimněte si, že i na skupinových fotkách oddílu mají oddíláci připnuté kolíčky. Letošní hra vedoucích není vůbec nenápadná. Jak jsme zjistili již v prvních dnech tábora, letošní hrou je Bomba. Pravidla jsou jednoduchá, pokud někdo z personálu zařve "Bomba!", všichni v doslechu si musí do 3 vteřin lehnout. Položit bombu může každý pouze třikrát během tábora a v místnosti musí být alespoň 12 hrajících + vyvolavač. Někteří s oblibou vyvolávají bombu ve speciální chvíli. Například když si nesete talíř s polévkou naplněnou až po okraj, je skoro jisté že se někdo takový najde, i nástupy na betonovém hřišti jsou velkým lákadlem.

A proč se o tom zmiňuji ve dne, kdy jsme byli na koupališti? Jak bylo řečeno, žádné výjimky nejsou a i tady padlo pár bomb. Ihned po vstupu do areálu nám Lukáš zajistil kvalitní antré, když použil jeden ze svých nábojů (bomb). Pokud někdo nebyl zrovna poblíž, nemusel litovat. Po nějaké době na koupališti se najednou z místní rozhlasu ozvalu hlášení: "Pro dětský tábor v Jindřichovicích: BOMBA!!!". To Pavel přemluvil plavčíka aby jej pustil k mikrofonu. Pokaždé když pak zahrčel rozhlas si vedoucí dělali prostor kolem sebe, aby měli kam si lehnout. Další rozhlasová už ale nepadla.

Po návratu jsme si dali večeři, oblékli své nejlepší šaty a šli na diskotéku. Trsali jsme až do večerky.