dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 2 - 14.7.2013

I přes včerejší katastrofické zvěsti jsme si dopřáli trochu spánku. Na ranním nástupu jsme se od jedné z Vesmírných bytostí dozvěděli, že Černá díra, jež ohrožuje náš Vesmír, se již jednou objevila. Vesmírné bytosti si vzpomněly, že tehdy na její odstranění byla použita speciální zbraň. Byl sepsán návod na její sestavení, ale kvůli bezpečnosti byl rozdělen na 12 dílů. Každý díl byl uložen na jednom souhvězdí. Abychom zabránili zkáze Vesmíru, musíme najít všechny část návodu a podle něho sestrojit zbraň.Ani hrozící smrt nedonutila všechny souhvězdí spolupracovat. Vydali se hledat plánek celé aliance.

Každý den je ve znamení jednoho Znamení. K uctění tohoto Znamení musí všichni během dne dodržovat jeden jednoduchý úkol. Dnešek byl ve zanmení Vah. Úkolem k uctění paní ze souhvězdí Vah (Barča) bylo nosit u sebe kámen velikosti pěsti. Kdo kámen neměl, urazil tak paní Vah a za trest pak musel vypomoci naší vesmírné uklizečce Andělce.

O plánek ze souhvězdí Vah dnes usilovaly všechny čtyři aliance a tak se vládkyně souhvězdí Barča rozhodla podrobit je zkoušce. Zadala jim několik logických hádanek a úkolů pro jejichž řešení využili měrné jednotky. Za správné splnění pak získali první část plánku.

stafety.jpg, 30kB

Odpolední čas byl věnován oblíbené hře "Člověče nezlob se", kde jsme tentokrát měli 120 stromů označených postupně čísly 1-120. Na každém čísle (kromě domečků) byl nějaký drobný úkol. Čísla 10, 20, atd. představovala domečky jednotlivých oddílů a tedy jejich startovní i cílové políčko. Po odstartování hry si oddíl hodil kostkou, popošel o hozený počet políček a splnil úkol na něm uvedený. Pokud oddíl doběhl na políčko, kde ještě byl alespoň jeden člen jiného oddílu, byli tak tito opozdilci vyhozeni. Vyhozený oddíl začínal znovu ze svého startovacího políčka. Po tom, co oddíl oběhl celé kolo a dostal se zpět na svůj domeček, vydali se do středu kruhu k započítání pořadí.

Po večeři jsme oddíly rozdělili na mladší a starší. Starší oddíly měly pohybovou hru v lese a mladší si zahrály štafety. Štafety jsou série menších úkolů založených na principu předání povinnosti dále ve svém oddílu. Tedy jeden člen něco vykonal, po něm další a další. Úkolem bylo například postupně házet Crocsou dál a dál, nebo s pinpongovým míčkem na lžičce obejít metu, doběhnout k vedoucímu a plácnout ho krepákem po zadku, nebo natáhnout do stříkačky vodu a postříkat vedoucího.

Následovala sprcha a do hajan.