dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 3 - 15.7.2013

Dnešní den byl ve znamení Raka. Rak chodí pozpátku a tak jsme v tomto duchu pojali i dnešní den. Ráno jsme procházeli tábor a budili děti ukolébavkou, místo snídaně jsme šli na večeři, rozcvičku jsme vykonali až před spaním atd. Kromě opačného pojmenování jídel jsme udělali i jiné změny. Všichni, včetně personálu museli nosit horní oděv otočen zipem dozadu, a ve frontě na jídlo jsme postupovali pozpátku. Asi nejtěžší bylo zvyknout si, že pro dnešní den je klučičí záchod dívčím a naopak.

Jak jste si možná všimli ze včerejšího zápisu, letos je pár věcí jinak. Nyní mám namysli model Celotáborové hry. V minulých letech jsme celotáborovce věnovali celé dopoledne, kdy byl určitý oddíl postupně u všech vedoucích a plnili jejich úkoly. Další den pak tento oddíl poputoval k jinému vedoucímu atd. Takto se oddíl seznámil postupně se všemi oddíláky a všichni oddíláci měli s každým oddílem jedno dopoledne.

V letošním roce jsme spojili vždy 3 oddíly do aliance. Vítězem Celotáborové hry pak bude jedna aliance. Každý oddílák si vymyslel jeden úkol na celé dopoledne a to tak, aby zabavil a pobavil všechny oddíly současně. Úkol je plněn po aliancích, nebo po oddílech. Pokud by jeden oddíl dokončil úkol, mohl by potom pomoci s plněním i svým aliančním spolubojovníkům. V jedné alianci jsou vždy větší i menší děti, takže síly jsou vyrovnány. Oddílák, jež zadává úkol je ten, v jehož znamení se nese celý den.

lana.jpg, 50kB

Iveta ze souhvězdí dobrosrdečného Raka zadala úkol plněný po aliancích. Jejich úkolem bylo konat dobré skutky. Zástupci aliancí vylosovali název jedné z okolních vesniček, kam se celá aliance vydala. Na místě pak vytvořili 6 soběstačných skupin. Každá skupina navštívila několik zdejších domů a s laskavým svolením domácích pomáhali s různými činnostmi. Některá dítka nakrmila ovce, jiná uspavala miminko, další pomáhala s čištěním zubů malého jezevčíka. Všechny své dobré skutky si pečlivě zaznamenali a z všech činností provedených v alianci pak vybrali jeden nejoriginálnější, který přednesli na nástupu. Nejlepší z nich byl odměněn ziskem 5 bodů. Podle počtu skutků pak jednotlivé aliance získaly další kousek do skládačky k rozluštění návodu na zničení černé díry.

narozky.jpg, 44kB

V odpoledních hodinách si táborníci volili, jakou činnost budou vykonávat. Každý se mohl přihlásit do jednoho z mnoha nabízených kroužků. V nabídce byly pohybové aktivity jako přehazka, fotbal, tanec, lana či turistický kroužek; odpočinkové deskové hry nebo malování či neobvyklé jako hygienický a vědecký kroužek. Hygienický kroužek byl míněn spíše jako vtip od naší vesmírné uklizečky Andělky, ale přesto si našel několik nadšených zastánců.

kralicek.jpg, 28kB

Na nástupu v 18:00 (dnes označován jako ranní) jsme se dozvěděli, že dvě děvčata z nejstaršího oddílu má dnes narozeniny. Vedení je obdařilo drobným dárkem a ostatní nedobrovolnou koupelí. Iveta nás pochválila za naše zpátečnické chování ikdyž si dva chlapci na zítra vysloužili úklid s Andělkou.

Večerní pak mladší oddíly v nedalekém lovily své vedoucí převlečené jako zvířátka. Pokaždé, když dohnali vedoucího a dotkli se ho, dostali pro svůj oddíl jeden život. Získaný život odnesli na sběrné místo, než se mohli vydat na další lov. Většina vedoucích to pojala velmi vážně a k této příležitosti se také jako zvířátka oblékli. Po tomto Safari pak následoval budíček za zvuku písně "Vstávej vstávej" a pak spánek.

Ve stejném čase pak starší oddíly sčítaly planety. Po lese byly rozmístěny čísla 1-50. V oddíle utvořili dvojce a seřadili se na startu. Z každého oddílu se vždy jedna dvojce vydala hleda určené číslo (popořadě 1-50). Zvítězil ten oddíl, jež získal nejvyžší součat čísel.