dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 4 - 16.7.2013

Dnešní den byl ve znamení Lva (Andrea) a tak jsme museli při začátku každé konverzace zařvat jako lev. Lev je chytrý, rychlý a loví ve smečce. Proto se aliance rozdělila do tří smeček a započali lov. Cílem jejich zájmu byla písmenka pověšená v lese, přesněji řečeno otázky, jejichž odpověď začinala na určité písmenko abecedy. Odpověď na tuto otázku si pak zapsali do záznamového archu. Konec této části nastal, když jedna skupina dokončila celou abecedu. V každé smečce si před lovem hodili kostkou a běželo tolik lvíčat, kolik padlo na kostce. Každý ze smečky dostal číslo. Pokud padlo např. číslo 4, běžela vlčata 1-4, pak padlo 5 a běžela čísla 5, 6, 7, 1 a 2. Tak jsme zajistili, aby neběhala neustále stejná vlčata.

Bylo krásné sledovat spolupráci malých a velkých. Obzvláště ty situace, kdy na jednoho velkého kluka vyšly čtyři malé holčičky.

Říká se, že Lev je král džungle a že žena je paní svého muže. Každá aliance se tedy pokusila zalíbit Lvici Andree přinesením darů, od každého písmene abecedy jeden předmět. Čím hodnotnější byl dar, tím lépe byl hodnocen.

Kdo chtěl, mohl v odpoledním klidu fandit při zápasu vedoucích ve voleybale. Ostatní čerpali sílu na odpolední hru "Pevnost Boyard". Při této hře každý oddíl startuje v jinou dobu a běži po vyznačených stanovištích. Na každém stanovišti pak musí čekajícího vedoucího překonat v určené disciplíně. Pokud se jim to podaří, získaji jedno slovo. Každé získané slovo poukazuje na klíč, jež musí uhádnout. Aby to nebylo tak jednoduché, vybíráme za klíče slova, jež mají více významů. Indicie jsou jiné pro mladší a starší oddíly. Letos měla být výsledným slovem u mladších BRÁNA a u starších HVĚZDA. Pokud uhodlo více oddílů, byl rozhodujícím faktor při sestavování uplynulý čas. Kdykoli, když si mysleli že vědí správnou odpověď, mohli opustit trasu a vydat se do tábora.

Po večeři bylo tzv. "volno po oddílech", což je doba, kterou tráví oddíloví vedoucí se svými svěřenci při činnosti, jež si sami vybrali. Tedy většinou si ji vybírají děti, občas se ale ozve hlas z hůry a nějaký čas se věnuje například nácviku vstávání na rozcvičku nebo uklízení chatiček. Například Barča a Pavel vzaly své děti na výlet na nedaleký vypuštěný rybník. Ani s Pavlovým detektorem kovů ale nenašli nic jiného než bahno. Po cestě si alespoň zahráli známé hry Nálety nebo Povodeň. Při Náletech se museli co nejrychleji schovat tak, aby je nebylo vidět a při Povodni se zase nesměli dotýkat země. Z těhto her vznikly moc pěkné fotografie, na které se můžete podívat ve fotogalerii.