dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 5 - 17.7.2013

Kvůli zítřejšímu celodennímu pobytu na koupališti se dnes konaly Celotáborové hry hned dvě. Jedna dopoledne pod vedením Kačky ze souhvězdí Panny a druhá odpoledne s úkolem od Tomáše ze souhvězdí Štíra. Jelikož je Panna dobrotivé povahy a Štír naopak zákeřné, jejich působení se vzájemně vyrušilo.Kromě zadaných úkolů celotáborovky tak děti nemusely plnit žádný dodatečný, jako bylo u Lva řvaní nebo u Vah nošení kamene.

Kačka jim dala neúplnou básničku, kterou museli zkompletovat. Samozřejmě po dostatečném fyzickém výkonu se mohli přijít na nějaké to slovíčko do básničky pozeptat. Pokud tak neučinili, riskovali že odhadnou slovo špatně a přijdou o body. V básničce byl popsán vzhled spanilé dívky s hnědou kůží, stříbrnými vlasy, hubenýma rukama, vzroslou jako nejvyžší muž v táboře atd. Tuto pannu měli vytvořit za pomocí materiálů co si sehnali.

Tomáš vzal z každé aliance mladší, střední a starší oddíl. Každou skupinu pak vyslal jinou cestou na obhlídku vzdálenějších končin našeho okolí. Prostřední a nejmladší oddíly šly zpočátku stejnou cestou až pod první Smrťák (jeden zdejší kopeček), kde museli z písmen rozesetých po lese seskládat instrukce. Pokud se jim to povedlo, zjistili, že se mají rozdělit. Mladší pokračovali dále po cestě a starší se vydali k silnici, kde se měli setkat se starším oddílem ze své aliance. Společně pak ze svých těl sestavili pyramidu o třech patrech. Po splnění úkolu se i tyto skupiny oddělily a každá pokračovala jinou cestou. Ikdyž cesty byly rozdílné, všechny skupiny z liance se ve finále setkaly na stejném místě (u posedu).

Po cestě k tomuto cíli ještě nejmladší stavěli metr vysokou hranici z větviček a nejstaší stříleli podomácku vyrobeným prakem. U posedu, kde se zdárně shledali ještě nebyl všemu konec. Celá skupinka se zvolenou cestou vrátila zpět do tábora. Zde našli napnutý provázek, pod nímž museli zapálit oheň natolik vysoký, aby tento provázek přepálil. Pokud se vše povedlo, z výšky spadl pergamen zavěšený na tomto provázke, kde bylo zapsáno slovo ukončující hru. Čím dříve toto slovo Tomášovi přečetli, tím lépe se pak umístili. V obou hrách byl odměnou další kousek plánku se zničení Černé díry.

K večeři jsme si dali krupičnou kaši. K uplné spokojenosti ještě něco scházelo a tak jsme se vydali do lesa, rozdělali ohně a opekli špekáčky. Ještě chvilku jsme poseděli, pánové uhasili ohně a šup do hajan.