dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 13 - 25.7.2013

Dnešek byl ve znamení Berana a úkol tedy zadával Lukáš. Během celého dne jsme měli dvě povinnosti a to nosit po celý den na hlavě nějakou pokrývku hlavy a při písknutí utvořit dvojice a srazit čela na znamení beraního trkání.

Býk je vytrvalý a silný a tak i oni měli tyto vlastnosti prokázat a zároveň si nacvičit případnou evakuaci pokud by souboj s Černou dírou nedopadl úspěšně. Během deseti minut si měli nejmladší přinést prázdný batůžek, prostřední si měli do batohu zabalit pár ponožek, mikinu, kalhoty a tričko. Nejstarší si pak museli sbalit všechny věci, které měli v chatičce. Společně se vydali na cestu, kterou se před několika dny běžel Crossgolf.

Místo jamek je na cestě čekalo několik drobných úkolů. Prvním úkolem bylo sestavit co nejvyšší pyramidu z batohů a kufrů. V této disciplíně byla nejlepší aliance Vzduchu. Druhý úkol se odehrával na louce, kde bylo na stromech pověšeno osm papírů různých barev. Úkolem aliance bylo vyndat z kufru veškeré oblečení (toaletní potřeby, boty a další předměty mohly zůstat v kufru). Tyto kusy oděvu pak rozdělili podle dominantní barvy na hromádky. Pokud se jim v kufru nacházel pytel s použitým prádlem, měli jej zavázat a podle barvy sáčku umístit do správné hromady. Jakmile měli všechen oděv roztřízen, přesunuli se blíže k táboru na další stanoviště. Zde měli obléknout tři členy své aliance do co největšícho počtu vrstev během tří minut. Jelikož na louce vše naházeli bez ladu a skladu do kufrů a batohů, na dalším stanovišti jej museli roztřídit podle druhu. Kategoriemi byly ponožky, trička, kalhoty, a ostatní. Na dalším a posledním stanovošti měli za úkol pospojovat hada ze svého oděvu, který tahali v kufrech a to tak, aby se jednotlivé kusy dotýkaly.

Pozitivem tohoto nácviku bylo to, že i ti největší nepořádníci si po několika dnech v chatkách konečně uklidili a nalezli své chybějící věci. Po dnešním dopoledni tak mají nejstarší oddíly téměř sbaleno a mohou tak zítra pomáhat svým aliančním kamarádům.

Odpoledne byla táborová pouť, na kterou se všechny děti vždy těší. Plní zde na jednotlivých stanovištích nenáročné úkoly, za které dostanou finanční odměnu a mohou si nakoupit u stánku sladkosti, drobné hračky a dárky. Většinu těhto předmětů dostáváme darem, ostatní (a není jich málo) vytváří Barča svýma zlatejma ručičkama.

Letos bylo třináct úkolů, různě rozmístěných po táboře. Již tradiční Skleněná hora (vyběhnout do kopečku po klukém igelitu), opilecký běh, házení tenisákem do klobouku, trefování perem na provázku do petky, hra "Kámen, nůžky, papír", lovení předmětů v bazéně, srážení kelímků pomocí stříkačky s vodou a další. K úkolu, který již splnili se mohou znovu vrátit teprve až po splnění ostatních disciplín. Bylo jen na nich, kolik stanovišť navštívili a kolik hracích peněz tak získali k nákupu.

Na večerním nástupu si děti vyžádali, aby i Lukáš prokázal svou sílu a vytrvalost a během 5 minut si vše sbalil. Lukáš jim vyhověl a vše stihl během 4 minut a 15 vteřin. Jožin překontroloval, zda se opravdu jednalo o všechno co si Lukáš přivezl. Na tomto nástupu nám děti předaly diplom za uplynulých 13 dnů kdy jsme se o ně starali.

V podvečer jsme se připravovali na boj s Černou dírou. Aliance se od Vesmírných lidí dozvěděli, že na sestavení směsi na zničení Černé díry je zapotřebí 11 surovin. Jaké suroviny však nevěděli. Toto tajemství by měli rozluštit aliance za použití dílů, jež posbírali z jednotlivých souhvězdí. Nejstarší oddíly tedy skládali dohromady plán a zvývající dva oddíly pak získávali suroviny, pro které je nejstarší poslali. Suroviny šlo získat pouze od Vesmírných lidí a to za odpověď na otázku o uplynulých 13 dnech tábora. Aliance dostala nádobu a ochranné pomůcky na smíchání získaných surovin.

Tyto sloučeniny odevzdali a odebrali se do koupelny vyčistit zuby a připravit se na závěrečný boj. Těsně před večerkou se ozvala obrovská rána. Děti vyběhly z chatiček a shromáždily se před sporťárnou. Zde Evička postupně vyzvala jednotlivé aliance, aby zapálily svou zbraň a pokusily se tak zachránit náš svět. Každé alianci směs vzplanula ale největší plamen měla bezesporu aliance Ohně, kterým se podařilo tuto hrozbu zažehnat a zachránit tak lidské pokolení.

Po zapálení jejich zbraně totiž vzplanul oheň natolik zářivý, že oslnil tváře všech přihlížejících. Černá díra implodovala a při tom jsme byli svědky mnoha výbuchů podobajících se ohňostroji. Na závěr se zjevila Celia Avossorg, která ujistila vesmírné bytosti o pominutí nebezpečí od Černé díry.

Za celou mou historii tohoto tábora (14 let) byl toto nejkrásnější závěr táborové hry.