dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 12 - 24.7.2013

Kvůli skluzu způsobeným celodenním koupalištěm byl dnešní dopolední i odpolední program Celotáborová hra. Dopoledne bylo ve znamení Býka a tedy pod taktovkou Pavla. Až do odpoledne jsme ztedy museli nosit jeden kus oblečení, na kterém převládala červená. Odpoledne patřilo Zuzce ze souhvězdí Vodnáře, kdy se musela nosit naopak modrá.

Pavlův program se konal v lese, v opačném směru než se běžel Boyard. Cesta byla značena červenými fáborky. Po trase se nacházelo 45 slov vztahujících se k býku či Vesmíru. Tato slova nebyla jasně viditelná, ale nebylo problém je nalézt. Po proběhnutí trasy si musela každá aliance zapamatovat 20 slov. Za každé slovo navíc, bylo odečteno 10 vteřin z času.

Každá aliance dostala na cestu tři věci - vařené vajíčko, frisbee a florbalku s míčkem. Bylo na nich, kterému oddílu z alinace dají který předmět, ale každá mohla mít jen jeden. Běželo se podobně jako Crossgolf, kde se třídají hráči v odpalu. Frisbee si mohli hazet na vzajem a chytat a nebo jeden hodil a další házel z místa, kde dopadlo. Vajíčko bylo obtížnější, to se nesmělo rozbít, protože se na konci hodnotil stav vajíčka. Za hodně zničené vajíčko byl přičten čas 5 minu a za nedonesené 10 minut. Vajíčko si mohli podávat, nebo házet ale opět musel být zachován systém střídání odehrávajících. Aliance Země vajíčko nedonesla vůbec a Vzduch jen kousek bílku (ale donesli jej), ostatní je měli jen mírně poškozena.

První část odpoledne měli děti odpočinkové, protože hráli pantomimu. Nejstarší na téma film, prostřední pohádky a nejmladší povolání. Ve druhé části pak prozkoumávali zdejší potůček. Každý oddíl dostal provaz, kterého se museli všichni držet, proběhnout potokem až k "Dakotě", zde utrhnout znak své aliance a co nejrychleji se po souši dostat do tábora. Časy se zprůměrovaly a započítaly do Celotáborové hry.

Večer jsme rozdělali ohně a opékali buřty.