dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 6 - 8.7.2021

V noci na čtvrtek měly starší oddíly noční hru. Všechny oddíly se vrátily ve zdraví, avšak jen 4 oddíly zvládly splnit úkol.

 

Po snídani proběhl další minidostih. Bůkmejkr nastavil minimum a maximum pro sázení. Proti sobě se postavili salámový kůň, Unicorn, šachový kůň a parkurová klisna. Minidostih spočíval v běhu, rychlém oblečení 3 kusů oděvu, složením zápalek do krabičky pouze jedním kopytem a následným během a opětovným vysvlečením. Vyhrál salámový kůň Gothaj.

Nyní se dozvíte, co oddíly plní u salámového koně Gothaje. Dnes u něj trénoval oddíl Duhové koblížky. Celý trénink se točí kolem jídla. Dopoledne je věnováno přípravě plněných taštiček. Děti si je připravují od začátku do konce – nasbírat ovoce, bylinky, donést všechny ingredience na těsto, umíchat těsto, připravit oheň, uvařit v kotlíku vodu a následně uvařit taštičky, které si na konci snědí. A to vše dělají tempem, aby nezhubly.

 

Odpoledne hrály starší oddíly novou hru Uprchlíci. Mladší oddíly hrály velmi oblíbenou hru Pakany. Úkolem hráču bylo vyběhnout ze startu a dát si kámen, nůžky, papír se střihači. Pokud vyhráli, běželi dál k území Pakanů, kde na ně tito podivní tvorové čekali a chytali je. Když táborník pronikl mezi Pakany až na konec jejich území, vyzvedl si tam žeton, ten odnesl do svého domečku a mohl vyrazit znovu. Ovšem kdykoli byl chycen, musel se vrátit zpět na začátek.

 

Na nástupu provedl pošťák Martin školení, jak mají děti správně psát adresu se jménem na dopis, pohled, či korespondenční lístek.

Večer se oddíly odebraly opékat buřty.