dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 4 - 6.7.2021

Po snídani proběhl opět minidostih. Proti sobě se postavili Pegas, šachový bílý kůň, Stripes a Unicorn. Dostih tentokrát ověřil jak fyzickou zdatnost, tak zručnost. Koníci skákali po jedné noze a následně si museli vytvořit večerníčkovou čapku a s ní na hlavě opět doskákat zpět. Proběhl velmi těsný souboj mezi bílým koněm a Unicornem. Dostihová komisařka s ohledem na kvalitu čapky rozhodla ve prospěch bílého koně. Sázky tentokrát nedopadli pro všechny oddíly tak pozitivně, veškeré počty má pod patronací náš bůkmejkr Lukáš.

 

Oddíl divoké kobylky nastoupily trenérský výcvik u Unicorna. S ohledem na bájný původ jednorožce bylo i celé dopoledne pohádkové. V první půlce proběhlo skládání puzzle s obrázkem jednorožce. Avšak aby to kobylky neměly tak jednoduché, musely holky po dvojicích porazit Unicorna ve hře Pop It. Za výhru obdržely určitý počet dílků. V případě prohry mohly získat dílek za správnou odpověď na položenou otázku. V druhé části si vyslechly příběh o jednorožcích. Následně pomocí obrázků měly daný příběh převyprávět.

 

Odpoledne starší oddíly hrály novou hru Přístavy. Po prostředí tábora bylo rozmístěno několik světoznámých přístavů, ve kterých se daly nakupovat a prodávat suroviny. Avšak mezi přístavy se plavili piráti, kteří obchodníky okrádali. Vstupní kapitál každého obchodníka byl 10 zlatých. Obchodníci měli uplatnit základy tržní ekonomiky – nakupovat levně, prodávat draze. Cílem hry bylo získat co nejvíc peněz. Nejúspěšnějším obchodníkem byl Dan Milota, vyobchodoval 277 zlatých.

Mladší oddíly hrály bojovku Černí proti bílým.

 

Večer šly mladší oddíly hrát hru zvanou Lov zločinců. Tří až čtyřčlenné týmy si vytvořily hrací karet, na kterých měly nakreslené zločince. O tyto karty se mohly s ostatními týmy obírat, současně se musely mít na pozoru před zločincem, který je chtěl o karty také obrat. Získání, co nejvíce karet, nebylo úkolem. Týmy měly identifikovat ukrývající se zločince, jejichž portréty obdržely. Taktiky týmů byly různé, některé se vrhaly do bojů, jiní se ukrývaly a tiše pátraly po ukrytých zločincích.

Starší oddíly měly pantomimickou ligu. Předváděli pantomimu slov z okruhů jako film, zvíře, vyjmenované slovo, či koňská tématika.