dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 8 - 10.7.2021

V minidostihu se dnes proti sobě postavili Gothaj, Hrom a Blesk v zastoupení Hromu, Pegas a Jurášek. Jelikož ne vždy jsou koně zcela v pořádku, tak dnes závodili v běhu o berlích. Velmi těsným výsledkem nad Gothajem nakonec zvítězil Jurášek. Následně se oddíly rozešly ke koním, u kterých dnes trénovaly. Divoké kobylky dnes podstoupily výcvik u dvojspřeží u Hromu a Bleska. Hlavním znakem výcviku byl nácvik spolupráce ve dvojici. Holky byly ve dvojicích svázanýma rukama spojeny k sobě. Takto se rozdělily na dvě skupiny. Jedna skupina vedena Bleskem (který přijde před Hromem) vytyčily trasu druhé skupině vedené Bleskem. Ta měla za úkol dle značení dojít/doběhnout do cíle. Následně vytvářely společný příběh o Hromu a Blesku.

 

Odpoledne proběhla velmi oblíbená hra Dobytí pevnosti Boyard. V naší táborové verzi byl po lese vytyčen okruh, na kterém se nacházeli strážci klíče. Když oddíl přiběhl ke strážci, plnil u něj úkol - hod šiškou, pamatování karet, hvizd píšťalky na jeden nádech, hádaní koření dle čichu, potápění lodě, znalostní otázky nebo hraní velkého mikada. Pokud byl úkol splněn dostal oddíl jednu indicii, dohromady tyto indicie vedly k jednomu slovu. Můžete zkusit hádat, jaké závěrečné slovo otevírá bránu do pevnosti Boyard: mladší oddíly – sešívačka, mast, sv. Martin, salám, hnůj, šachy, kovboj a houpací; starší oddíly – mince, vinná réva, prezident, chobotnice, piky piky, máslo, hřebík, portrét, migréna, otec, kat, drak, polštář, mozek. Zítra přineseme řešení.

 

Večer proběhla pro mladší stezka odvahy, všechny děti ji statečně zvládly. Starší oddíly hrály válku Skoti proti Angličanům. Každá z armád měla na začátku k dispozici 7 ovcí. Jelikož za války řádí hladomor, bylo nutné se postarat o dostatek potravy pro vojáky. Jakýmkoliv způsobem si armády vzájemně kradly ovce. Jednotlivé střety armád jsou časově omezené a na konci každého kola je vyhodnoceno, která armáda ukořistila více ovcí. Všichni šli do boje s velkým a nebojácným nasazením.