dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 5 - 7.7.2021

Po ránu proběhl již 4. minidostih. Proti sobě se postavil Jurášek, z dvojspřeží Blesk, divoký mustang Spirit a Ariela Septima. Byli ověřeny schopnosti fyzické zdatnosti a matematické gramotnosti. Koně se krabím krokem přesunuli z jednoho bodu do druhého, kde měli za úkol spočítat matematickou úlohu a následně se opět krabím krokem přesunout zpět. S velkým náskokem vyhrál divoký mustang. Na mustanga vsadily pouze tři oddíly a ty slavily.

Veterinářky během dopoledního programu kontrolovaly chatky trenérů a bodově jejich stav jako každý den ohodnotily.

 

Šachový bílý kůň trénoval svůj oddíl Šachovníků. S ohedem na název koně se celý trénink točil kolem přemýšlení a nácviku šachu. Šachovníci se potýkali např. se zápalkovými hlavolami, či trénovali správný pohyb figurek na velké šachovnici.

 

Po obědě se slavilo 1. výročí pobočky Pošty v Havlišově Mlýně, jediným zaměstnancem je zde stále pošťák Martin, který za přepážkou sedí každý pracovní den od 13:00-13:10, následně bude roznášet dopisy a balíky. Sortiment pošty se nezměnil - známky a pohledy.

 

Odpoledne proběhly kroužky. V nabídce nemohl chybět kroužek stolních a deskových her, míčových her (florbal, přehazovaná, volejbal), fotbal, módní kroužek (obsahoval líčení, kostýmování, módní přehlídku), putování potokem, relaxačně – čtenářský kroužek a letošní novinkou byl mediální kroužek, kdy se děti staly novináři, pozorovaly dění na jednotlivých kroužcích, psaly články, dělaly rozhovory a natáčely videa. Pár příkladů novinářské práce uvedeme i zde. Popis kroužků od dětí:

,,Na výtvarně-kreativním kroužku, který se dnes koná teprve podruhé, se tvořily antistresové balónky plněné moukou a foukačky. Vedoucí kroužku praktikantka Hanka a Adéla vzaly tyto nápady ze stránky ,,pinterest“. Všem účastnicím se jejich výtvory líbily a rády by se kroužku zúčastnily i příští rok.“

,,Byli jsme se podívat na kroužek s názvem ,,módní přehlídka“. Je veden vedoucími Ivčou a Filipem a praktikantkami Natálkou a Pájou. Kroužek vznikl spojením nápadů vedoucích a praktikantek. Filip je milovníkem fotografování lidí, proto zde zastává funkci fotografa našich táborových modelek. Pája chtěla založit kroužek, kde by mohla tábornicím plést copánky a zkrášlovat je.“

 

Po večeři následoval velmi vítaný program – diskotéka. Pro netančící se pouštěl film Transformers, Úžasňákovi a Tři bratři.