dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2021
PoÚtStČtSoNe
      1 234
567891011
121314151617 18
19202122232425
262728293031 

Den 2 - 4.7.2021

Ráno jsme začali tradičně rozcvičkou. Po snídani proběhl první malý cvičný závod, aby si koně i trenéři uměli představit, jak budou probíhat sázky a samotné závody. Proti sobě se postavili dostihová komisařka Eva a trenér Jóžin Váňa. Soutěžili v hodech na koš. Jelikož souboj dopadl nerozhodně, musel proběhnout rozstřel a ten vyhrála komisařka. Všichni, kdo na ni vsadili, získali vsazený počet trenérských dovedností. Sázky neřídil nikdo jiný než sám bůkmejkr Lukáš.

Táborníci se následně rozešli ke svým koním, u kterých začali získávat své první trenérské zkušenosti. Mořská kobylka Ariela Septima měla dnes oddíl nejmladších chlapců s názvem Hopkoni. Kluci lovili stříbro z potoka, museli při sobě neustále nosit kelímek vody, aby jako mořští koníci nezkolabovali na souši. A co mořský koník potřebuje nejvíc, no přece moře, tak zde v Havlišově Mlýně vybudovali mořský záliv.

 

Odpoledne vyrazily mladší oddíly hledat poklad do dalekého okolí. Starší oddíly šly hrát bojovku černí proti bílým. Útočníci vybíhali do nepřátelského území, kde získávali soupeřovy životy. Pokud však byli chyceni, život ztráceli. Na celé čáře vyhráli bílí.

 

Na večerním nástupu byl představen herní plán, na který se zaznamenávají získané trenérské zkušenosti pomocí figurek jednotlivých oddílů.

 

Večer hrály mladší oddíly hru latrína. Na veřejném WC si děti od naší hajzlbáby vyzvedly lístek o použití záchodu, který následně nesly do svého domečku. Ovšem při cestě ze záchodu čekali na táborníky zákeřné průjmy, které jim odebíraly tyto lístky a také životy, které na začátku kola dostali.

Starší oddíly měly kvíz s dostihovou tématikou. Zkuste si pár otázek také zodpovědět.

Kolikrát Josef Váňa vyhrál Velkou pardubickou?

Jak se jmenoval kůň, který byl použit jako lest pro dobytí města ve starém Řecku?

Jak dlouho je klisna březí?