dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červen - Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

Den 9 - 6.7.2014

Aby se stihly všechny oddíly při celotáborové hře vystřídat u všech vedoucích, musel být dnešní program zdvojen. Dopoledne i odpoledne se tedy konala celotáborová hra. Večer byl odlišný pro mladší a starší oddíly. Protože se k nám včera přidala Alice, mohly si starší oddíly dnes konečně zahrát Latrínu. Bez hajzlbáby Alice by to totiž nebylo ono.

V lese byla fáborkami na stromech vyznačena oblast, uvnitř které sídlila hajzlbába - latrína. Mimo tuto oblast se pohybovalo množství různých průjmů a 2 zácpy. Každé dítě mělo 3 kousky toaleťáku (životy). Jejich úkolem bylo dostat se k hajzlbábě, vzít si stvrzenku o použití latríny - papírek - a donést jej na start do sklenice svého oddílu. Při cestě ze startu k latríně a zpět je chytaly průjmy, které jim tak vzaly jeden z životů, naopak pokud oni chytli zácpu, jeden život získali. Komu došly životy, vypadl ze hry.

Mladší oddíly si zahrály loňskou novinku - Pakani. Několik dospěláků si namalovalo obličeje, svázali si nohy a přidali pár dalších doplňků, aby tak stvořili Paka - pomalu pohybující se tvory chytající děti. Paka se pohybovala pouze ve svém vyznačeném území. Děti vyběhly, zastavily se u deky střihače, kde si s ním zahrály kámen-nůžky-papír. Pokud zvítězily, mohly pokračovat k území Paků. Pokud se jim podařilo proběhnout bez toho, aby se jich některé Pako dotklo, vzaly si lístek a vrátily se zpět ke svému oddílu. Pokud je ale Pako dopadlo, musely se ihned vrátit na začátek a celou cestu absolvovat znovu. Zvítězil ten oddíl, který nasbíral více papírků.

Po několika letech jsme opět uspořádali noční stezku odvahy pro starší oddíly. Stezka totiž byla původně nahrazena noční bojovkou. Po včerejším testu odvahy se ale zdálo, že návrat ke klasice byl vítanou změnou. Na trase jsme si dokonce dovolili i trošku strašit :D.