dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červen - Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

Den 3 - 30.6.2014

Bubnování deště do plechových střech nás vytrvale ukolébavalo k spánku ,a tak bylo dnešní vstávání obtížnější. Přesto se ale někteří nevyhnuli ranní rozcvičce. Po snídaní déšť na chvíli polevil v zahrádkářský dešťík, a tak se mohly úkoly dobrodruhů realizovat i v lesích pod ochranou korun stromů.

Každý den má službu jeden z oddílů, který připravuje jídelnu a svolává na nástup. Vedoucímu tohoto oddílu je věnován celý den ,a to v tom smyslu, že zadává úkol celému oddílu, který se provádí od budíčku až do nástupu. Včera byl den zasvěcený Skotovi, a tak pokaždé, když Olin písknul, museli si všichni najít dvojici či trojici a společně tančit.

Dnes byl služebním oddílem Kastráci s vedoucím Pavlem, zástupcem Kuby. Pavel nám vyprávěl, že na Kubě jsou 3 druhy poznávacích značek automobilů, pro podnikatele, turisty a obyčejný lid. Vzhledem k tomu, že na Kubě nefunguje veřejná doprava, může se občanům stát, že je policista zastaví a přikáže jim, aby někoho svezli. Dnešním úkolem od Pavla bylo chodit při přesunu minimálně po dvou. Tyto úkoly se samozřejmě vztahují i na vedoucí. Pokud se tak například zdravotnice chtěla dostat z ošetřovny do jídelny, musela se "svést" s jinou skupinkou.

Na odpoledne si pro nás vedení nachystalo kouzelné překvapení. Shromáždili jsme se ve mlýně, kde si pro nás připravil představení kouzelník XXX. Show trvala více jak hodinu, ale přesto se nikdo nenudil. Přečkali jsme tak další deštivou přeháňku. Zbývající čas do večeře jsme si půjčili balóny, florbalky či deskové hry.

Večerní program byl rozdělen podle věku na mladší a starší. Starší oddíly v nedalekém lesním porostu hrály Černí X Bílí. Tato hra si od své premiéry na tomto táboře před pár lety získala velkou oblibu. Princip hry je jednoduchý. Hrají proti sobě dva týmy, rozlišeny barvou oblečení na černé a bílé. Každý tým má vyznačen svůj domeček, což je větší oblast uprostřed lesa. Uvnitř této oblasti jsou připraveny životy v podobě nastříhaných papírů příslušné barvy. V každém týmu je několik obránců, ostatní jsou útočníky.Jejich úkolem je vniknout do domečku protihráčů a sebrat jim jeden život ,a to tak, aby se jich obránci olupovaného týmu nijak nedotkli. Dotekem je pošlou zpět do jejich domečku, odkud mohou začít nový útok. Při útoku s sebou nesou útočníci jeden vlastní život, který musí odevzdat, pokud jsou chyceni. Životy protihráčů tak může tým získat buď tak, že mu jej ukradne z domečku, a nebo když zastaví jejích útočníky. Zvítězí ten tým, který získá více životů protihráčů. Po vymezeném čase hra končí, týmy si vymění domečky a vše začíná ještě jednou. Nikdo tak nemá výhodu terénu.

Mladší oddíly zůstaly v táboře, kde lovily básničky. Každý vedoucí si vymyslel básničku o své zemi či postavě. Tyto veršíky jsme pověsili na stromy a chatičky všude po táboře. Po odstartování hry měly děti najít nějakou básničku, naučit se ji a pak ji říci svému vedoucímu. Ten si zaznamenal, kdo a jakou básničku mu již řekl. S nejmladšími dětmi běhali i praktikanti, kteří jim pomáhali v přečtení i zapamatování básniček. Nejrychleji si všechny básničky zapamatovala Světluška Elenka, která za to zítra na nástupu získá diplom a možná i nějakou sladkou odměnu.

Dnešní náročný den jsme opět zakončili ukolébavkou za doprovodu Steinovi kytary.

Některé z lovených básniček

Grónsko to je zmrzlá zem,
proto Tomáš přišel sem.

Pavel ten je z Kuby
a smrdí mu z huby.
Na bradě má hutný vous,
pozor na něj, už mě kous!

Indiana Jones je starý,
stále ovšem snaží se.
Jožina teď záda bolí,
fyzička už hroutí se.

Itálie má tvar boty,
Iveta je mafián,
kdo překříží její kroky,
ten je navždy odepsán.

Cyprouš přijel z Mexika,
na oslovi – klasika.
Sombrero a pončo,
Mexiko je vončo.