dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červen - Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

Den 12 - 9.7.2014

V poledním klidu proběhlo focení oddílů pod vedením Lukáše. Fotky oddílů necháme vyvolat a každý z oddílu dostane jednu kopii.

Odpoledne jsme uspořádali hry po aliancích aby si mohly jednotlivé aliance před finálním dobrodružstvím trochu zasoutěžit. Aliance se rozdělila na 3 týmy (S1, S2, S3, J1, J2, J3 atd.). Vytvořili jsme 3 hry, které probíhaly současně - člověče, otázky a slepce. Člověčem začínaly týmy z aliance, které v názvu nesly číslo 1, dvojky začínaly otázkami a trojky slepcem. Na každou hru byl vymezen čas 20 minut, poté se tým přesouval k jiné hře. Každý tým postupně hrál všechny hry.

Člověče se hrálo na asfaltovém hřišti a více připomínalo klasickou deskovou hru než to, co jsme hráli před několika dny. Na asfaltu jsme za pomoci klobouků a křídy vyznačili domečky. Každý tým se postavil na jeden domeček s hrací kostkou v ruce. Jakmile hra začala, první z 11 hráčů v týmu začal házet. Jakmile hodil šestku, mohl nasadit. Další hozené číslo po šestce znamenalo, kolikrát musí tento hráč oběhnout asfaltové hřiště než bude moci zalézt do domečku. Další hráž z týmu pak začal házet až ve chvíly, kdy byl jeho spoluhráč vyřazen nebo když se dostal do domečku. Na hřišti tedy ve stejnou chvíly mohli běhat pouze 4 hráči, od každého týmu jeden. Vyhazovaní proběhlo, jestliže byl běhající dohnán jiným hráčem. Vyhozený hráč se vrátil ke svému týmu, postavil se na konec řady a čekal než se na něj znovu dostane v nasazování do pole.

Hra Otázky je také fyzicky trochu náročnější. Po táboře byli roztroušeni praktikanti, kteří u sebe měli sadu otázek z určitého oboru. Celý tým si nejprve zvolil jakou oblast chce zodpovídat a rozběhl se k odpovídajícímu místu. Zde jim jeden z praktikantů položil otázku z tohoto oboru, pokud ji zodpovedeli správně, získali kartičku jako důkaz, pokud ne, museli se vrátit na start až pak otestovat své znalosti znovu.

Při Slepci se celý tým sešel na nedalé louce. Celý tým se postavil do řady a chytil se za ruce. Všem, kromě posledního člena byly zavázány oči. Po startovním pískmutím musel vidící navigovat své kolegy vytyčenou trasou až do cíle. Během pochodu se nesměli za žádných okolností rozpojit. Kvůli bezpečnosti byli kolem trasi zozmístěni vedoucí, naštěstí ale nikdo zasahovat nemusel.

Na večer byla v kuchyni nahlášena zrušená večeře. Všechny oddíly se vydaly na svá oblíbená místečka, kde si k večeři opekli špekáčky.

Když už se začalo stmívat, poslali jsme nejmladší děti do lesa na stezku odvahy. Na začátku lesní cesty jsme jim povyprávěli trochu strašidelný příběh o lese, ve kterém se právě nacházejí. Aby se nebáli, dostali do ruky malý bílý kamínek, který je po celou cestu chránil. Tento kamínek na konci odevzdali osobě s bílou tváří (Alice) a získali tak život. Po stezce sice byli rozmístěni vedoucí, ale nikdo samozřejmě nestrašil. Byli tam jen, aby mohli zakročit v případě potřeby.