dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červen - Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

Den 5 - 2.7.2014

Při rozcvičce se děti dozvěděly, že dnešek je dnem faraona Ondry, který u sebe bude celý den nosit píšťalku. Jakmile pískne, musí všichni v doslechu sestavit pyramidu z těl. K nejmenší pyramidě je zapotřebí tří osob, kdy si dva lehnou vedle sebe a třetí na ně. Maximální velikost není omezena. Na jedné z fotografií z dnešního dne je několik takových sestav zachyceno.

Na pořadu dnešního odpoledne byla hra Člověče, nezlob se! V lese byla na stromy přidělána čísla 1-120, která představují políčka hry. Políčka s násobkem deseti (10, 20, ..., 120) jsou domečky jednotlivých družstev. Na každém čísle, kromě domečků, je napsán nějaký úkol. Člověče je druhá ze tří her, za kterou je možné získat Žolíka do finální výpravy za korunkou a hodnotí se po aliancích. Každá aliance tedy sestavila 3 týmy, bylo na nich, jestli zachovají oddíly nebo hráče v týmech promíchají. Časy všech týmů z jedné aliance se sčítají a vytváří tak celkové pořadí aliancí.

Po odstartování hry začnou všechny týmy najednou házet kostkou, každý ve svém domečku. Háží tak dlouho, dokud jim nepadne 6, aby mohly nasadit. Pak hodí ještě jednou a přesunou si hozený počet. Pokud tedy začínají například v domečku s číselem 40 a hodí 5, přesouvají se na políčko s číslem 45. Jakmile sem doběhnou všichni členové týmu, začnou plnit úkol uvedený pod tímto číslem. Až jej dokončí, mohou znovu házet a přesunout se dál.

Stejně jako v klasické deskové hře i zde je možné vyhazovat. Pokud některý tým (všichni jeho členové) přiběhne na políčko, kde ještě plní úkol jiný tým, mohou je vyhodit. Vyhozený tým se vrací do svého domečku a zde začíná znovu. Každý tým musí oběhnout celé kolo a vrátit se do svého domečku, tehdy pro ně hra končí a zaznamenává se čas. Každá aliance má tři týmy, které se navzájem nevyhazují. Žolíka nakonec získala aliance Sever.

V podvečer se program opět lišil pro starší i mladší oddíly. Starší uspořádaly turnaj ve florbalu a házené. Mladší se vydaly na safari. Praktikanti, vedoucí, ale i pomocníci z kuchyně se převlékli za různá zvířátka a rozutekli se po lese. Každý u sebe měl několik papírků/životů. Úkolem dětí bylo dohnat nějaké zvíře, dotknout se ho a vzít mu tak jeden život. Než se vydaly lovit další zvířátko, odevzdaly získaný papírek Evičce do obálky s názvem jejich oddílu. Lovit mohly slepičky, ovci, zebry, zajíčky či tasmánského čerta. Zvítězil ten oddíl, jenž na svůj počet získal nejvíce životů od zvířátek.

Průběžný stav předmětů aliancí

aliance předměty žolík
SEVER18 *
JIH18  
VÝCHOD21 *
ZÁPAD17