dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červen - Červenec 2014
Po Út St Čt So Ne
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27

Den 7 - 4.7.2014

Jako odpolední program jsme hráli již tradiční a všemi oblíbenou hru Crossgolf. V rámci aliance jsme vytvořili tři smíšená družstva. Každé družstvo na startu obdrželo polévkovou lžíci a tenisový míček. Cílem hry bylo dopinkat míček pomocí lžíce celou trasou a vstřelit všech 11 jamek, které byly po cestě rozmístěny. Po odpinknutí míčku musel hráč předat lžíci dalšímu, aby ten mohl pokračovat ve hře. Takto se všichni členové družstva střídali v odpalu.

U předposlední jamky se týmu vedeným Modřanským podařilo míček odpinknout tak nešťastným způsobem, že ho již nenašli. Po několika minutách marného hledání si doběhli do cíle pro náhradní a trasu dokončili. Tento tým byl penalizován 10 minutami. Nejnižší součet časů měla aliance Východ, která získala posledního možného Žolíka. Na svém kontě má již dva a s nejvyšším počtem získaných předmětů se ujímá vedení. Pro finální hru není nejdůležitější počat získaných předmětů, ale jejich druh, takže stále není nic rozhodnuto.

Kolem páté hodiny se nad táborem rozezněla houkačka. Zkušení táborníci ihned poznali, že oznamuje příjezd želetavských hasičů. Stejně jako v minulých letech vytvořili dost pěny, aby se mohly děti dostatečně vydovádět. Jakmile pěna opadla, opláchli je proudem vody z několika hadic. Kombinace rozstřikované vody a sluníčka vytvořila nad hřištěm krásně barevnou duhu.

Teplého večera jsme využili pro venkovní tipovací soutěž, konanou na asfaltovém hřišti. Vedení si vymyslelo úkol pro každý oddíl. Ostatní oddíly si vsázely 1-10 bodů na jejich úspěch či neúspěch při plnění tohoto úkolu. Zálibou našeho vedoucího Olina je vyhazovat do vzduchu oříšky a chytat je do pusy. Tohoto jeho koníčku vedení využilo i při této soutěži. Všechna jeho děvčata měla postupně vyhodit do vzduchu bonbón. Pokud Olin ústy zachytil alespoň 4 z nich, pak úkol splnila a všichni, kdo jim věřili získali vsazený počet bodů.

Mongol Míra oplývá velkou silou, která byla podrobena zkoušce. Míra se postavil doprostřed kruhu a potřel se rostlinným olejem. Nejstarší kluci pak utvořili dvojice. Každá dvojice se po dobu 15 sekun snažila vytlačit Míru mimo vyznačený kruh. Úkol byl splněn, pokud se to podařilo nejméně 3 dvojicím z 6.

Při dalším úkolu se proti sobě na jednu stranu lana postavila Irča s praktikantem Honzou a na druhou Vikingské bezzubky. Přesně jak většina oddílů odhadovala, děvčata bez větší námahy zvítězila. Zajímavý byl také úkol pro Kastráky. Pavlovým úkolem během dopoledních her bylo stavět vor a přeplavit jednoho svého člena na druhý konec rybníka. Oddíly si měly tipnout, zda se podaří Kastrákům přenést Pavla z jednoho konce bazénu na druhý, bez toho, aby se namočil. Chlapci se tohoto úkolu ujali s nadšením a úspěšně jej splnili.

Každý rok si na oplátku vedoucí vymýšlejí úkol pro vedení tábora. Jejich úkolem byla romantická večeře. Ke stolům spolu usedli Evička s Jožinem a Krteček s Andreou. Každá dvojice měla nejprve vypít aperitiv a poté se navzájem nakrmit krupičnou kaší. Všechny oddíly vsázely, že rychleji absolvuje večeři Evča s Jožinem a všichni také o své body přišli.

Průběžný stav předmětů aliancí

aliance předměty žolík
SEVER27 *
JIH26  
VÝCHOD31 * *
ZÁPAD28