Den 9

Protože bylo krásné slunečné počasí, mohli jsme splnit slib daný mladším oddílům a uskutečnit jejich hru Latrína. Pravidla této hry jsem zde již popisovala, není nutné se k nim tedy vracet. V pravidlech pro mladší bylo pro zjednodušení jen pár změn. Průjmů bylo méně, Zácpa nebyla vůbec a každý měl jen jediný život. Jakmile někdo přišel o život, odešel z hracího pole. Po chvíli, když řady dětí dostatečně prořídly, se hra začala znovu.

Starší oddíly trávily odpoledne u turnaje v míčových hrách. Konkrétně se jednalo o florbal a házenou. Rozdělili jsme se do 8 skupin, kde každé skupině koučoval jeden z vedoucích starších oddílů + Jiřka, Sylva a Míra. První 4 týmy se utkaly ve florbale a totéž potom i zbylé 4 týmy. Vznikli nám tak 2 vítězové (z každého turnaje po 4). Z jejich souboje pak vzešel absolutní vítěz. Stejným způsobem to probíhalo i u házené. Ve florbale zvítězil Jiřčin tým :D a v házené Andrejčin.

Výsledky včerejší tipovačky:

 1. Polojasno
 2. Masožrouti
 3. LTD
 4. Smíšáci
 5. Pivní pěny
 6. Bylo nás 11
 7. Žaludi
 8. Pylné včelky
 9. Houmless komando
 10. Mlsné jazýčky
 • 50
 • 35
 • 34
 • 32
 • 20
 • 20
 • 18
 • -6
 • -30
 • -30
Za první 3 místa získali postupně 3, 2, 1 důkaz.

Výsledky Latríny pro mladší:
 1. Pivní pěny
 2. Masožrouti
 3. Smíšáci
 4. Pylné včelky
 5. Bylo nás 11

V podvečer se mladší oddíly vydaly do lesa na stezku odvahy. Cesta lesem byla osvětlena svíčkami a v jejím okolí se schovávali praktikanti. Nebyli zde proto, aby strašili, ale aby kontrolovali, že je vše v pořádku a že svíčky stále hoří. Nejmladší oddíly vyrazily na cestu v 20:45, bylo tedy ještě šero, když nejmladší chlapečci procházeli lesem. Na začátku cesty jsme je informovali, že budou putovat na místo smrti Četníka Leopolda. A aby byli chráněni, museli nést kytičku a položit ji na místě činu. Odsud už si potom vedoucí odvedl děti zpět do tábora, kde je uložil ke klidnému spánku :D.

Starší oddíly měly původně trávit podvečer se svým vedoucím. Na jejich žádost jsme však připravili další bojovou hru "Špioni". Oddíl měl schovat tenisák jiného oddílu na libovolné místo, a aby to nebylo tak jednoduché, cestoval s nimi špeh. Špeh si musel zapamatovat umístění tohoto míčku. Všichni se pak vrátili do tábora a špehové šli zpět do svého oddílu. Během časového limitu musel špeh dovést svůj oddíl ke schovanému míčku a vrátit se s ním do tábora. Z pěti oddílů nalezli svůj míček jen 3 z nich.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info