Celotáborová hra

Již delší dobu je zvykem, hrát "Celotáborou hru" (dále celotáborovka). Jak již název napovídá, hra trvá celých 14 dní a každým rokem se mění, stejně jako téma tábora. V celotáborovce proti sobě soutěží oddíly tak, že u jednotlivých vedoucích plní úkoly a podle kvality plnění jsou odměněni.

Pravidla hry

Z vraždy jsou podezřelí všichni, včetně Starosty a jeho manželky, kromě Myslivce a Novinářky, jejichž alibi je zcela neprůstřelné. Obyvatelé městečka jsou rozděleni do 10 skupin (oddílů) a každá skupina vede vlastní vyšetřování. Každý oddíl stráví určený čas s jedním z podezřelých a podle toho, jak kvalitně se seznámí s profesí podezřelého (a splní nějaké ty úkoly) budou ohodnoceni ze škály 0-5. Získaná hodnota vyjadřuje počet otázek, na které mu tento podezřelý odpoví.

Otázky k výslechu:

  1. Co jsi dělal v době vraždy?
  2. Kdo ti může dosvědčit alibi na dobu vraždy?
  3. Kdo si myslíš, že je vrah, a proč?
  4. S kým ve městečku máš spor?
  5. Co zvláštního se událo v poslední době v městečku?

Kromě výslechu mohou pomoci při vyšetřování i důkazy, které mohou získat za některé soutěže nebo za vzorný úklid v chatičkách po dobu tábora. Důkazy jsou v podobě novinových článků od Novinářky, výpovědi Myslivce, policejních zpráv z doby před vraždou, pitevní zpráva atd.

Statistiku, na kolik otázek se mohl který oddíl zeptat, taktéž naleznete na těchto stránkách. Mějte ovšem na paměti, že nezáleží jen na kvantitě, ale také na kvalitě.

Po posledním vyšetřování

oddíl celkem
Houmles Komando 56
Mlsné jazýčky 51
Polojasno 40
Žaludi 35
LTD 43
Bylo nás 11 47
Pivní pěny 53
Masožrouti 38
Smíšáci 44
Pylné včelky 52

Podrobnější přehled o počtu zodpovězených otázek a dalších důkazech.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info