Den 6

Dnešní soutěže započaly již tradičně celotáborovou hrou. Odpoledne se konala jedna z mých nejoblíbenějších her - Člověče. Hra je velimi podobná klasické deskové hře jen s tím rozdílem, že figurkou je celý oddíl a pohyb se provádí nezávisle na hodu ostatních.

V lese jsou na stromech rozmístěna čísla od 1 do 100 vytvářející kruh (nejsou poházena). Domečkem jsou násobky čísla 10. Každý oddíl startuje z jednoho domečku. Na začátku jsou tedy všechny oddíly rozmístěny u stromů označených 10, 20, 30, ..., 100. Stejně jako v klasické hře se figurky (oddíl) snaží obejít celé pole a dorazit zpátky do domečku. Po společném startu si každý oddíl hodí kostkou a přesune se o příslušný počat polí. Na každém políčku (kromě domečků) je úkol, který musí celý oddíl splnit, než bude pokračovat v dalším hodu. Zvítězí ten, kdo první obejde celé kolo.

Pro první tři nejrychlejší oddíly byly připraveny důkazy od Novinářky, které by měly pomoci při hledání vraha našeho četníka Leopolda. První místo získalo 3 důkazy, druhé 2 a třetí jediný důkaz dle svého výběru. Umístění oddílů:

  1. LTD
  2. Houmles komando
  3. Pylné včelky
  4. Mlsné jazýčky
  5. Masožrouti
  1. Bylo nás 11
  2. Polojasno
  3. Pivní pěny
  4. Smíšáci
  5. Žaludi

Kvůli náročnosti byl program rozdělen na mladší a starší oddíly. Starší oddíly hrály hru Abeceda a mladší Básničky.

Abeceda

Abeceda je pohybová a vědomostní hra zároveň. V okolí tábora je rozmístěno 5 vedoucích. Každý z nich má u sebe několik písmen z české abecedy (háčky a další obtížná písmena byla vyřazena). Pro každé písmeno jsou připraveny čtyři otázky, jejichž odpověď začíná na toto písmeno. Jelikož v táboře vyšetřujeme vraždu, otázky se taktéž vztahují k tomuto tématu.

Oddíl byl rozdělen na menší skupiny. Skupina vlastnila papírek, na který se zaznamenávala získaná písmena. Člen skupiny vyběhl k jednomu z vedoucích a zvolil si písmeno, které chce získat. Pokud byla odpověď na položenou otázku chybná, kartička se získanými písmeny mu byla zabavena a on se musel vrátit na start pro svého spolubovovníka. Poté se museli společně pokusit o opětovné získání tohoto písmena, pokud ani tehdy neuhodli, vraceli se pro další pomoc. Pokud ani celá skupina(3 lidé) neznala odpoveď, byl jim jejich lístek navrácen a mohli zkusit štěstí s jiným písmenem.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info