Den 5

Dnešní dopoledne bylo opět věnováno celotáborové hře. Tentokrát jsem se připojila k Barče (Hokynářka), která měla dopoledne na starost Pylné včelky. Hokynářka byla požádána kamarádkou z vedlejší vesnice o 1kg rýže. Při cestě do vedlejší vesničky se jí sáček s rýží protrhl a tak požádala holčičky, aby jí následovaly a pomohly jí nasbírat alespoň 0,5kg. (V lese bylo samozřejmě rýže více než 1kg). Naštěstí rozsypaná rýže vytvořila malé kupičky:). Protože děvčata úkol nesplnila (ale bylo to jen o fous), dostala úkol dodatečný. Měly namalovat zboží, jaké může Hokynářka ve svém obchůdku prodávat.

Kroužky

Vedoucí, praktikanti a asistenti se rozdělili do několika skupin a vymysleli nějakou zájmovou činnost, která by mohla děti zajímat. Na speciálním nástupu jsme dali táborníkům vybrat, které činnosti se chtějí toto odpoledne věnovat. Navybranou měli z 12-ti kroužků - stolní hry, pletení z bavlnek, bodypainting (barvy na tělo), míčové hry, ping-pong, turistický kroužek, fyzikálně-chemický kroužek, lezení po laně (pouze pro starší), výuka masáží atd.

U většiny kroužků je jasné, čím se zabývaly, ovšem co bylo náplní fyzikálně-chemického kroužku? Pro odpověď na tuto otázku jsem vzala foťák a šla se na to podívat. Vedousí Stein si připravil několik efektních pokusů, jejichž princip se snažil dětem objasnit. Nebudu se ani pokoušet vysvětlit tyto pokusy, jen prozradím, že vytvářeli dýmovnice, vystřelovali petky, rozpustili cukrátka, zkoumali z čeho jsou jaké barvy složeny atd.

Po večeři byla v plánu diskotéka v hlavním sále, kdo nechtěl tancovat, mohl zajít do jídelny koukat na film.

Krádež obecní pokladny

Zhruba kolem 23:00 jsme zjistili, že došlo ke krádeži. Někdo nám vykradl pokladnu. Naštěstí se nám podařilo sejmout sadu otisků. Nebylo však s čím je porovnat a tak jsme byli nuceni vzbudit nejstarší oddíly a požádat je o pomoc. Vedoucí, na něž padlo podezření se nacházeli v nedalekém lese. Vydali jsme se za nimi tiše a beze světla, aby náš příchod nebyl nikdo nezaznamenal.

Jednotlivé oddíly získaly sadu otisků podezřelého a vydaly se hledat vedoucí, aby jim mohly sejmout otisky a porovnat je. Pachatele musel nahlásit celý oddíl. Při snímání otisků vedoucím se však mohl oddíl rozdělit (minimálně dvojice). Bylo na taktice, zda se rozdělí či nikoliv, nesměli však v lese křičet a svolávat se.

Nejrychleji odhalila pachatele nejstarší děvčata (Mlsné jazýčky), která později za své úsilí získala sladkou odměnu. Pachatele úspěšně nalezly i ostatní oddíly ( popořadě - Houmles komando, LTD, Polojasno)

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info