Den 13

Dnešní dopoledne se konalo poslední vyšetřování vraždy Četníka. Pokud některý oddíly stále netuší, kdo může být vrahem, poslední naději mu skýtá zítřejší závěrečná hra.

Odpoledne začaly již dlouho očekávané oslavy 500. výročí od založení městečka, jež byly nedávno z tragických důvodů odloženy. Součástí oslav byla pouť, kde si mohli místní mláďata vlastní pílí a umem vysoutěžit nejrůznější hodnotné ceny. V areálu městečka i mimo něj se nacházelo celkem 13 stanovišť. Děti na každém z nich po splnění daného úkolu získaly finanční odměnu ve výší 200 Vp (Veselých peněz).

U městského úřadu se pro dnešní pouť nacházel obchůdek, kde si mohli zakoupit předměty v cenovém rozpění 100 - 2000 Vp. Bylo na zvážení soutěžících, zda své jmění utratí za sladkosti, náramky, pexesa, omalovánky, JoJo, časopis, balonek a jiné drobnosti, či trochu posečkají a vydělají si na plyšová zvířátka, naušnice, auto, řasenku, peněženku, chobotničku nebo něco jiného. Zmíněné předměty jsme získali ze sponzorských darů od firem i účastníků tábora.

Každý soutěžící s sebou nesl papírek se svým jménem a seznamem stanovišť. Po splnění úkolu pak získal finanční obnos a podpis do kartičky. Na již splněnou atrakci se mohl vrátit až tehdy, kdy nasbíral všechny podpisy.

Úkoly na stanovištích zde nebudu popisovat, nicméně některé z nich naleznete u fotografiích z dnešního dne (popis k fotce se nachází pod fotografií).

Po ukončení poutě a svačině se jednotlivé oddíly vydaly nacvičovat představení na večerní program. Zde vystoupil zástupce oddílu či celý oddíl v humorné scénce z života městečka. Porota byla složena z Novinářky, Myslivce, Starosty a Starostové a Patologa. Po každém představení se porota ujala slova a show ohodnotila. Pouze hodnocení Starostové bylo tajné. Za první tři místa mohly oddíly získat důkazy. Nejlépe byl hodnocen výkon oddílu Bylo nás 11.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info