Den 12

Dnešního dopoledne se konala předposlední vyšetřování v rámci celotáborové hry. Aby mohli oddíly vyšetřovat i Starostu a Starostovou, dostaly od těchto podezřelých na odpoledne po jednom úkolu.

Odpoledne pro starší

Prvním úkolem bylo přesně sestavit jídelníček za uplynulé dny na táboře. Pokud si nevzpomněli sami, mohli potřebné údaje získat od 4 vedoucích. Jeden znal všechny snídaně, druhý všechny obědy, další svačiny a poslední večeře. Při startu ovšem oddíly netušily, kde se tito vedoucí nachází, nebyli však v táboře. Z každého oddílu vybíhal jeden. Aby to nebylo tak snadné, než dostali požadovanou informaci, museli nejprve oni správně zodpovědět položenou otázku.

Sestavený jídelníček musel být přesný, každá nepřesnost se trestala +2 min k výslednému času. Za tuto soutěž bylo možné vyslechnout Starostu. Podle pořadí měly oddíly postupně 5, 4, 3, 2 a 1 otázku. Dnes pouze Houmles Komando nedostalo od Starosty žádnou odpověď, protože byli vyřazeni ze soutěže - porušili pravidla a došli si pro jídelníček ke kuchařkám.

Druhou soutěží, tentokrát pod záštitou paní Starostové byla hra Curling, jež se včera při ZOH nestihla. Místo na ledu se hrálo na betonu a házelo se tenisovými míčky směrem k malé mističce. Majitelé nejbližšího tenisáku zvítězili. Pokud balonek při hodu mističku posunul, výsledná vzdálenost se vypočítávala vůči této nové pozici. Přepočet na otázky probíhal stejně jako u předchozí hry.

Odpoledne pro mladší

První soutěž byla podobná jako u starších,jen s tím rozdílem, že zjištění přesného programu her během tábora měla na starosti Starostová. Vítězům tedy na otázky odpovídala ona.

Druhým úkolem, tentokrát od Starosty, bylo postavit nové budovy do městečka. Použít k tomu mohli již stojící stavení, která jsou v městečku nevyužita či postavit zcela nová.

jídelníčekCurling
 1. LTD
 2. Mlsnéjazýčky
 3. Žaludi
 4. Polojasno
 1. Houmles Komando
 2. LTD
 3. Žaludi
 4. Mlsné jazýčky
 5. Polojasno
programstavby
 1. Pylné včelky
 2. Smíšáci
 3. Bylo nás 11
 4. Pivní pěny
 5. Masožrouti
 1. Smíšáci
 2. Pivní pěny
 3. Bylo nás 11
 4. Masožrouti
 5. Pylné včelky

Na konci poledního klidu jsme se fotografovali po oddílech. Vybrané fotografie naleznete ve fotogalerii. Odkaz ke stažení na tyto a další fotografie naleznete na hlavních stránkách tábora do konce července.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info