Olympiáda

Již léta je jeden celý den věnován olympijskému klání, letos tento den připadl na 10. července. Na rozdíl od minulých let se dnes konají zimní olympijské hry a podle toho je potřeba se také obléknout. Vedoucí si tedy nasadili čepičky, rukavice a šály a vydali se na nástupiště k zahájení her.

Aby byly týmy vyrovnané, ZOH (zimní olympijské hry) neprobíhají po oddílech, ale po státech. Vytvoření státu probíhá klasickým draftem, kde si vedoucí vybírají členy svého státu. Aby to bylo spravedlivé a síly byly rozděleny rovnoměrně, vždy se nejprve rozebere jeden oddíl a pak se pokračuje na další. Po rozdělení mají státy čas na zvolení názvu, pokřiku a vytvoření vlajky a může se začít soutěžit.

Stejně jako v televizní soutěži "Hry bez hranic" existuje žolík, kterým si může tým zdvojnásobit získaný počet bodů, u nás je Škodík. Každý stát může udělit jinému státu Škodíka, který tomuto státu zkrátí počet bodů na polovinu. Každý stát může udělit jednoho Škodíka a maximálně dva dostat. Pokud by dostal oba Škodíky v jedné hře a získal např 10 bodů, první Škodík srazí body na 5 a druhý na 2,5.

1. soutěž - PSÍ SPŘEŽENÍ
Jsou vybráni dva členové státu. Jednomu z nich jsou zavázány oči, druhý jej musí navigovat tak, aby slepý na druhé straně hřiště podlezl stůl, oběhl kuželku, přelezl stůl a vrátil se zpět. Pořadí ovlivňuje rychlost, za jakou daný úkol zvládli.

2. soutěž - BIATLON
Byly tři stanoviště, ve kterých se měli strefovat kuličkama do koše. Na stanovištích postupně stáli, seděli a leželi. Museli se buď trefit, nebo házet znovu (max 5). Znovu rozhodovala rychlost.

3. soutěž - HOKEJ
V bráně byl slepý brankář, který brání útoku druhého týmu. Ten se snaží dát co nejvíce gólů z 10 pokusů.

4. soutěž - KRASOBRUSLENÍ
Toto je jediná soutěž, kde pomáhají hlavy států. Celý stát si musí během 45 minut nacvičit volný program, který musí zahrnovat 4 povinné prvky: pirueta, zvedačka, kroková sekvence a odpíchnutý rigberger. Pokud si stát sám nebude zpívat, bude se celé představení odehrávat bez hudby. Je jen škoda, že vám fotografie nemohou zprostředkovat celou podívanou.

5. soutěž - SDRUŽENÝ BĚH
Státy se zarovnaly na 11 hrajících. Na jedné straně hřiště bylo 7 a na druhé straně 4 z nich. Tři dvojice a jeden samostatný běžec měli za úkol postupně doběhnout na druhou stranu, sebrat spoluhráče a donést ho zpět na start. Přenášené osoby se ovšem nesměly dotknout země, jinak následovala penalizace.

6. soutěž - HOD SNĚHOVOU KOULÍ
Desetkrát se hodilo sněhovou (papírovou) koulí, jednotlivé pokusy se sečetly. Zvítězil ten, co dohodil nejdál.

7. soutěž - SKOK NA LYŽÍCH
Postupně skákalo snožmo 10 členů státu. Protože při skuku je velkým nepřítelem protivítr, nasadili jsme jej také. Vzdálenost, kterou urazili byla zaznačena. Od této pozice byl poté odečten skok jednoho skokana z jiného státu. Skokan symbolizující protivítr už ovšem nemohl skákat za svůj stát.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info