dětský tábor "KRÁTKÝ POTLESK"

Červenec 2015
Po Út St Čt So Ne
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Den 6 - 16.7.2015

Vzhledem k tomu, že využijeme předpovídané páteční tropické počasí k návštěvě koupalistě v Dačicích, museli jsme naplánovat plnění úkolů z celotáborové hry na dopoledne i odpoledne, abychom vše stihli do konce tábora. Například Výběrčí daní Mirek měl dopoledne oddíl Katových hlaviček. Kluci museli vymyslet spoustu různých daní pro jednotlivé postavy a nechat je to podepsat. Zde je několik příkladů: "Perníkářka Kikina, ráda peče kokina. Pokud všechny neupeče, tak navšíví Hustopeče = daň za neupečené perníčky." "Sylva je zdravuška, a je to fuška. Alice s ní za jeden provaz táhne, a naštěstí jako hajzlbába nepáchne. Pokud nevyléčí všechny zranění, zažijí obě hotové běsnění - daň za nevyléčení." Odpoledne kluci plnili úkol u Štajna a za pomoci získaného návodu a surovin měnili 10korunové mince na zlaté a stříbrné.

Odpoledne plnění úkolů pokračovalo i u dalších vedoucích. Hlavní lovčí Cyproušek měl oddíl nejmenších chlapečků - Urozených. I oni museli dokázat svoje umění potřebné k lovu; přesnost, sílu, schopnost být potichu a další podobné znalosti.

Název oddílu Odevzdáno duší Zbývající počet duší
Babišovci -6 106
Katovy hlavičky -5 115
Mořské panny -14 102
Křováci -7 103
Černá pážata -6 114
Urození -5 116
Přesné mušky -5 116
Cigánské holky -10 109
Léčitelské duše -6 110
Tajemné holky -6 114
Marionety -7 111
Perníčci -7 110

Během nástupu, kdy se odevzdávané duše dávají do měšce pro čaroděje, se stalo něco strašného. Písařka po zapsání ztráty duší, šla měšec odevzdat do boudy na konci tábora, kde si je čaroděj vyzvedává. To se dělá každý den. Ale když došla do boudy, ozval se vyděšený křik. Všichni mužští vedoucí tam běželi a našli ji na zemi v bezvědomí. Odnesli ji tedy na ošetřovnu, kde se o ni postarala doktorka Sylva. Písařka se probrala, ale nic si nepamatuje. Zřejmě zkusil zaútočit čaroděj a jak se lekla, spadla a bouchla se do hlavy. Po krátkém odpočinku už je písařce dobře a zúčastnila se zbytku denního programu.

Po večeři šly mladší oddíly do lesa na jednu z nejoblíbenějších táborových her - Hajzlbába. Uprostřed lesa sedí hajzlbába Alice (samozřejmě se všemi proprietami) a hlídá lístečky - životy. O něco dál mají oddíly svůj domeček, ze kterého vybíhají. Na povel všichni vyrazí, musí doběhnout k hajzbábě a vzít si od ní papírek. S papírkem se vrátí do domečku a dají do společné nádoby daného oddílu. Ale není to tak úplně jednoduché! Po lese také běhá několik průjmů, které děti honí a když je chytí, děti musí lísteček odevzdat. Vyhrává oddíl s nejvyšším počtem nasbíraných papírků.

Pro starší se v táboře připravilo kasino. Vedoucí v jídelně připravili po večeři několik hracích stolů, např. s ruletou, kartami, kostkami atd. Děti dostaly základní kapitál a pokud ho prohrály, měli možnost jít do banky půjčít si na úpis. Úpisy zní např. na úklid chatky, obsluhování u jídla, společná jízda na tobogánu na koupáku, 5 minut škrabání na zádech, a podobně. Na konci večera si úspěšnější hráči mohli tyto směnky vykoupit. Dlužník má 2 dny na splnění.