DĚTSKÝ TÁBOR JINDŘICHOVICE

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 9 - 21.7.2013

Dnešní den patří souhvězdí Kozoroha a jeho vládci Ondrovi. Na ranním nástupu jsme se dozvěděli, že tentokrát necestujeme my na toto souhvězdí, ale Kozoroh cestuje na návštěvu k nám. A jako správnou návštěvu jej musíme i pohostit. Každá aliance se tedy bude nacházet na jiném místě, kde nejmladší z tří oddílů tvořících alianci budou stavět ohrádku natolik velikou, aby se tam Kozoroh vešel. Střední oddíly z každé aliance budou připravovat lázeň a to dostatečně hlubokou, aby ji měl alespoň po pas a dostatečně velkou, aby se tam vešel celý. Nejstarší mu měli vytvořit domek, ve kterém by mohl stát. Kdo nejlépe jej pohostil, dostal nejvíce dílků k sestavení plánu na zničení Černé díry.

Než se mohli aliance pustit do stavby, dostaly malý kvíz o vesmíru a táboru. Podle počtu správných odpovědí si pak aliance popořadě volily místo ke svým stavbám. Aliance Ohně, která byla v tomto kvízu nejlepší si tak mohla jako první zvolit místo, kde chtějí stavět. Toto místo ale muselo být poblíž vody.

Během stavby pak dostávaly oddíly od vedoucích, kteří dohlíželi na průběh práce, hádanky. Správné vyluštění hádanky jim prozradilo povinný prvek, který se má v jejich stavbě nacházet. V hádankách pro mladší oddíly nesměli radit starší, ale mladší mohli poradit starším. Takto se třeba dozvěděli, že má mít chaloupka okno a lenošku, nebo že ke koupeli mají přidělat i ručník a kartáč. Do koupele mají přidat bublinky a také složit báseň. Někteří přidali i vlastní prvky, jako záslonku do okna, jahůdky na polštáři či drbání fousků během koupele.

Kromě zadání úkolu nám Kozoroh na nástupu uložil za povinnost, shromáždit se kolem něj do 30 sekund od písknutí na píšťalku. Jakmile tedy písknul, všichni v doslechu hned utíkali k němu. Po uplynutí časového intervalu se pak spočítaly počty žen a počty mužů. Během dne se pískalo několikrát, sečetly se počty žen a mužů při každém písknutí a zjistilo se, že více přiběhlo žen. Muži tak dalšího dne uklízeli celý tábor od papírků. :)

Ke konci poledního klidu jsme vyfotili oddíly do táborové kroniky. Fotky dáme i do Fotogalerie.

Odpoledne jsme se opět rozdělili do kroužků, podle činnosti, kterou jsme chtěli vykonávat. Kroužky ovšem trvaly jen do 17:00. Včerejšího dne totiž volali hasiči, že stroj na pěnu již opravili a chtějí nám to ukázet. Tuto příležitost dostali právě dnes a tentokrát motor chytil napoprvé.

Během radovánek v pěně najednou Kozoroh zapískal na píšťalku a všichni z okolí se seběhli k němu. Nebylo tomu náhodou, že stál uprostřed té hromady pěny. I já chtěla přispět k počtu žen a tak jsem zanechala focení a utíkala do pěny. Sahala mi pod kolena, taže ani kraťasům jež jsem měla na sobě nenastala újma v podobě pěny. To ale pouze do chvíle, kdy Evička zařvala "Bomba" a já si do té pěny rychle zabořila obličej, aby se brada dotýkala země. Naštěstí se mi podařilo strčit foťák jedné holčičce. Jakmile děti viděly ležící osobu, jaly se dovádět i na mě, házeli na mě pěnu a vyzkoušeli si i vytvoření hromady se mnou jako základním kamenem. Během chvíle nebylo místečka, který bych neměla pokryt pěnou.

Odpoledne šly menší děti na stezku odvahy, která se provádí ještě za šera. Její podstatou je, aby děti samostatně prošly lesem. Každým rokem jim říkáme nějaký příběh, kterým ospravedlníme chůzi po jednom. Letos se jednalo o chůzi po křehkých hvězdách (svíčky), na jejichž konci se nacházel duch Celie Avassorg, která prvního dne přicestovala z daleké galaxie, varovala nás před Černou dírou a pak na vyčerpání zemřela. Pokud se dostatek dětí dotke jejího ducha a předá jí tak část své vesmírné energie, Celie obživne a pomůže nám v tomto boji.

Starší oddíly měly v jídelně Casino, vstup samozřejmě ve společenském oděvu (čím šílenější, tím lepší). Při vstupu každý dostal 1000 hracích peněz. V sále se nacházelo něklok stolů a u každého se hrála jiná hra. Například pokr, kostky, ruleta nebo i Kámen, nůžky, papír. Pokud někdo prosázel všechny své peníze, mohl jít do banky a prodat zde nějakou službu. Nabídli-li třeba poslední tanec na příští diskotéce, získali 300 peněz. Častou prodávanou službou byl úklid chatičky nebo vynesení koše. Na konci večera, ti co v Casinu vydělali nějaký ten peníz, mohli tyto služby vydražit. Bylo možné vykupovat i své vlastní služby.