DĚTSKÝ TÁBOR JINDŘICHOVICE

Červenec 2013
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Den 8 - 20.7.2013

Dnešní den je ve znamení Ryb, takže má Celotáborovou hru na povel Stein. Jeho úkol byl rozdělen na čtyři menší, každý na jiném stanovišti. Na začátku byla každá aliance na jednom stanovišti, jakmile úkol absolvovala, přesunula se na jiné, tak se postupně vystřídali na všech místech.

Prvním stanovištěm byl Rozcestník, což je lesní křižovatka poblíž potoka. Zde byl připraven 10-ti litrový kbelík a pingpongovým míčkem uvnitř. Úkolem aliance bylo vyndat míček do 20 minut bez toho, aby se dotkli kbelíku či obsahu uvitř něho. Použít mohli přírodní materiály, to co měli na sobě, ale žádné nádoby a lahve. Všichni tak svlékli svůj svrchní oděv, namočili do potoka a vyždímali do kbelíku. První oddíl měl naštěstí jednoho člena s gumáky a tak jim trvalo naplnění a vyplavení míčku pouhých 10 minut. Druhá aliance (Oheň) takové štěstí neměla. Prože byli předtím v bazéně, měli někteří ještě kolem ramen ručníky, které jim pomohly naplnit kbelík do tří čtvrtin. Pak jednoho z chlapců napadlo, že by mohli zvýšit hladinu kameny a tak se jim povedlo vyplavit míček během 12 minut. Nejrychlejší byla aliance Vzduch, která splnila úkol za 2:55 (hodně gumáků).

Druhým stanovištěm byl potok, kde měli během 20 minut postavit co největší hráz. Třetím pak nedaleký rybník "Bahňák", kde opět na čas jednotliví členové aliancí plavali štafetu (pouze plavci). Tento čas se pak vydělil počtem členů, abychom získali srovnatelné hodnoty pro všechny aliance.

Posledním stanovištěm byl bazén nacházející se v táboře. Na dně bazénu se nacházelo 235 matek, podložek a dalších předmětů. Úkolem aliance bylo vylovit a navléknout na šňůrku co největší počat předmětů do 20 minut. Pouze jediná aliance zvládla navěsit 200 předmětů, což bylo maximum, které museli splnit. Šňůrka na navlékání se nacházela uprostřed hřiště, tedy několik metrů od bazénu. Ideálním rozdělením tedy bylo několik lovců, několik navlékačů a zbytek běžci, kteří přenášeli matičky. Při každém kroku úkolu však mohl mít hráč v ruce jen jedinou matku. Tedy výlov po jednom, přesun po jedné matce a navlékání také.

Podobně jako včera chození po dvou, měl i dnešní den své specifikum. Na obědě jsme dostali od Steina malý balonek naplněný vzduchem, reprezentující vzduchový měchýř u ryb. Všichni si museli svůj balonek nosit sebou a chránit až do nástupu. Balonky se nesměli navzálem propichovat. Uchránit balonek bylo obtížné především během odpoledne, kdy jsme hráli hru Crossgolf.

Příbuzní zkušených táborníku jistě tuší, že se jedná o hru s jednou lžící a jedním tenisovým míčkem. Tato hra se hrála po oddílech, ale výsledek se zprůměroval za celou alianci. Vítězná aliance si pak přišla na nějaké ty dílky do skládačky navíc. V lese byla vytyčena trasa s deseti jamkami různé podoby. Na některé jamky se můžete podívat ve Fotogalerii. Každý oddíl vyfasoval lžíci a tenisák, se kterým probíhali celou trasu a to pouze pinkáním tenisáku lžící. Jakmile oddíl narazil na jamku, musel zde setrvat tak dlouho, dokud se některému členu nepodařilo dopinknout balonek do jamky. Členové oddílu si rozdali čísla a při pinkání se střídali. Při větším počtu oddílů u jamky se v pinkání střídali.Po dokončení poslední jamky se zaznamenal čas strávený na trase.

Při večerním programu jsme se rozdělili na mladší a starší oddíly. Starší měli hru Latrína, kterou jsme jako novinku zařadili teprve nedávno, přesto se těší velké oblibě. V lese je na jednom místě umístěna krabice představující latrínu s papírky uvnitř. Latrína se nachází v prostoru "bezpečné zóny" označenéé fáborky. Děti tedy musí doběhnout k latríně, vzít si jeden papírek a odnést jej na určené místo do sklenice označené názvem oddílu. Každý má na začátku tři útržky toaletního papíru, tedy tři životy. Po lese se ovšem pohybují průjmy různého druhu a vzezření, které tyto nebohé děti chytají a odebírají jim životy. Pokud někomu zbívá poslední život, má naději, že najde a polapí Zácpu, která mu dá další život. Zácpu ovšem není snadné polapit. Pokud hráč vběhne do bezpečné zóny pro papírek, nemůže mu zde Zácpa ublížit.

Mladší oddíly si vyzkoušely novou hru "Pakani". Kousek před startem se nacházelo několi míst se Střihači a kousek za nimi teritorium Pakanů. Hráč vyběhl ze startu, zahrál si se Střihačem Kámen, nůžky, papír a pokud zvítězil, musel proběhnout územím Pakanů bez toho, aby se jej Pakan dotknul. Pokud se nenechal zastrašit skřeky vydávanými těmito tupými zvířaty a vyhnul se jejich pařátům, sebral papírek a vrátil se tímto územím zpět ke svému oddílu. Zde odevzdal získaný papírek oddílákovi. Pokud hráč neporazil Střihače, nebo ho dopadl Pakan při cestě skrz své území, musel se vrátit zpět k oddílu bez papírku a počkat na další příležitost.

Už jen stříhání děti velmi bavilo a srandovní pohyby a skřeky vedoucích zafašovaných v potravinové folii na dojmu jen přidalo. Tato hra tedy slavila úspěch.