Den 3.

Díky noční bouřce jsme se probudili do krásného svěžího dne. Dopolední program byl věnován celotáborové hře. Odpoledne již bylo pro všechny oddíly stejné. Hrála se jedna z našich pravidelných a stále oblíbených her - CrossGolf.

Pravidla CrossGolfu

Při CrossGolfu je vytyčena trasa, na které se nacházejí jamky. Ty mohou nabývat nejrůznější podoby - díra v zemi, roura z petlahve, kbelík pověšený na strom, naběračka zavěšená na plotě atd. Úkolem každého oddílu je projít celou trasu a zahrát všechny jamky v co nejkratším čase.

jamka CrossGolfu

Ke hře se využívá jedna lžíce a jeden tenisový balonek na oddíl. Od chvíle položení míčku na zem (na startu) se jej nikdo nesmí dotknout rukou. Pohyb míčku je zajištěn pinkáním lžící, balonek se nesmí na lžíci nabírat. Každý pinkne jen jednou a poté předává lžíci spoluhráči. Tímto způsobem se musí projít celá trasa a splnit všechny jamky. Pokud jamka není průchozí, musí v ní míček zůstat.

Oddíly vybíhaly v rozestupu 5 min. V celé historii tábora se doposud nestalo, že by nějaký oddíl ztratil lžíci i balonek, až dodnes. Nejstarší oddíl děvčat (Mlsné jazýčky) přišel o lžíci, jejich pátrání je zachyceno na jedné z fotek ve fotogalerii. No a Smíšáci vhodili míček do kopřiv a při usilovném hledání míčku vytratili i lžíci. Žádný z těhto oddílů trasu nedokončil, umístili se tedy na posledním místě. Hodnocení bylo rozdělena na mladší a starší oddíly.

Starší oddílyMladší oddíly
  1. Houmless komando
  2. LTD
  3. Polojasno
  4. Žaludi
  5. Mlsné jazýčky
  1. Bylo nás 11
  2. Pylné včelky
  3. Masožrouti
  4. Pivní pěny
  5. Smíšáci

Podvečer

Program znovu rozdělen, mladší - Štafety, starší - Latrína. Podstatou štafety bylo samozřejmě co nejrychleji splnit daný úkol. Úkol "Umyj si svého vedoucího", kde měli děti natáhnout do stříkačky vodu, přiběhnout ke svému vedoucímu a "umýt" jej, byl obzvláště zajímavý. Vody bylo dostatek a tak asi není potřeba popisovat jak oddíláci dopadli.

Hru Latrína jsme poprvé zkoušeli loni a pro velký úspěch tu máme reprízu. Každý jednotlivec dostal 3 útržky toaletního papíru, což jsou jeho životy. Uprostřed vyznačené oblasti se nachází toaleta, obsahující nastříhané papírky. Úkolem je doběhnout k toaletě, vzít jeden papírek a odnést jej zpátky na start do sklenice svého oddílu. Ve vymezené oblasti pobíhají Průjmy (vedoucí a praktikanti). Jakmile Průjem někoho dostihne, sebere mu život a případně i získaný papírek. Po ztrátě všech životů je hráč vyřazen ze hry. Průjmy jsou zákeřné a často spolupracují, takže ke ztrátě života docházelo často. Nový život mohli získat pouze tak, že si chytili Zácpu. Ty byly pouze dvě.

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info