Den 2

Po rozcvičce a ranní hygieně jsme se ve dvou směnách vydali na snídani. Pojedli jsme čerstvý rohlík a výbornou pomazánku od našich kuchařek a pak honem uklidit naše chatičky. V dopoledním čase jsme se věnovali vyšetřování nedávné vraždy našeho Četníka. Zda vyšetřování přinese nějaké ovoce se však dozvíme až na nástupu v 18:00 (naleznete v části celotáborová hra).

Odpolední programy byly dokonce dva, jeden pro starší (LTD, Žaludi, Polojasno, Mlsné jazýčky, Houmles Komando) a druhý pro mladší oddíly (Pylné včelky, Smíšáci, Masožrouti, Pivní pěny, Bylo nás 11).

Po stopách dávných zlatokopů - mladší

Okolo městečka protéká potůček, kde v minulosti naši předci hledali vzácné kovy. Na připravované oslavy výročí bylo vynaloženo mnoho prostředků a proto jsme se rozhodli prozkoumat okolní tok v naději na naplnění městské pokladnice.

Pro každý oddíl byla připravena sklenice, kam se ukládaly nalezené poklady. Na pokyn se všichni rozeběhli k potoku a hledali stříbro, jakmile našli, museli se vrátit ke Starostovi a vhodit valoun do příslušné sklenice. Všichni se nejprve rozeběhli k lávce a odtud tak lezli do vody, po chvíli však někteří pochopili, že bude výhodnější začít třeba odprostředka.

Po jistém čase, až se zdálo, že byly všechny cenné kovy nalezeny, přišlo na řadu vážení. Každá sklenice byla zvážena a spočítáno množství nalezeného stříbra na hlavu (vyděleno počtem lidí v oddíle).

Podle této hodnoty se pak sestavilo pořadí:

  1. Bylo nás 11
  2. Pivní pěny
  3. Masožrouti
  4. Smíšáci
  5. Pylné včelky

Sčítání obyvatel - starší

Starší oddíly se vydaly do nedalekého lesa, kde byla po stromech náhodně rozmístěna čísla 1-50. Každý oddíl uspořádal své členy do dvojic a určil pořadí, ve kterém dvojce poběží. Z každého oddílu běžela vždy jedna dvojice, která dostala píšťalku. Úkolem dvojic bylo co nejrychleji najít dané číslo, strhnout jej ze stromu a zapískat. Po písknutí se všechny dvojice vrací zpátky na start. Po celou dobu hledání čísla se musely dvojice držet za ruce, pokud dvojice získala číslo a rozpojila se, bylo jim odebráno. Na dodržování pravidel při hledání dohlíželi vedoucí rozmístěni po lese.

Zvítězil ten oddíl, jehož součet čísel byl nejvyšší. Hledaná čísla šla postupně od 1 do 50, pro úspěch tedy byla důležitá taktika a spolupráce celého oddílu. Výsledné pořadí:

  1. Houmles Komando
  2. Mlsné jazýčky
  3. Polojasno
  4. Žaludi
  5. LTD

, Poslední aktualizace:     Optimalizoiváno pro Google Chrome     Návštěvníků:    info